cenacles فوتبال سوشا مکانی فوتبال لیگ نروژ

cenacles: فوتبال سوشا مکانی فوتبال لیگ نروژ سوشا مکانی دیدار استروم گودست-ساندفیورد استروم گودست

گت بلاگز اصفهان گسستگی دانشگاه‌ها از مدارس دلواپس کننده است

معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: گسستگی دانشگاه ها از مدرسه ها دلواپس کننده هست.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،مجتبی شریعتی نیاسر، امروز در جشنواره نوآوران بنیاد نخبگان سعیدی در دانشگاه کاشان اظهارکرد:

اگر این گسستگی برطرف شود و زمینه آشنایی دانش آموران و نوجوانان به عنوان آینده سازان کشور با دانشگاه ها فراهم شود بافایده خواهد بود.

وی با تاکید بر ماموریت مشخصی مرکزهای علمی گفت: این مراکز نباید بدون توجه به نسل آینده بخواهند زمینه توسعه خود را فراهم آورند.

به گفته وی،برخی چالشها که در آموزش عالی کشور وجود دارد، ناشی از توجه نکردن به بخش آموزش و پرورش است.

گسستگی دانشگاه‌ها از مدارس دلواپس کننده است

معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تصریح کرد: تعامل مستقیم آموزش عالی با آموزش و پرورش یکی از سیاستهایی که به همین علت در دولت تدبیر و امید بطور جد به آن پرداخت شد.

شریعتی نیاسر،در ادامه با اشاره به نقش خیرین در توسعه علمی کشور، گفت: فرهنگ خیرخواهی و وقف در کشور ما دارای تاریخی دیرینه است و آنچه که امروز مشاهده می شود توجه خیران به ایستگاه های بالاتر آموزش و پرورش یعنی دانشگاه هاست.

به گفته وی، هم اکنون خیران زیادی در کشور وجود دارند که به توسعه آموزش عالی می اندیشند و درتعامل با آموزش و پرورش جهت آینده آموزش عالی کشور زمینه کارآفرینی و کارورزی جهت فرزند ها را فراهم می کنند.

معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: گسستگی دانشگاه ها از مدرسه ها دلواپس کننده هست.

شریعتی نیاسر یادآور شد: هم اکنون جهت مرکزهای مهارتی نظام یک پارچه ای دردست تدوین است تا دانشگاه جامع علمی و کاربردی و فنی و حرفه ای بتواند آینده شغلی دانش آموزان را که دغدغه والدین است تضمین کنند.

وی در خصوص دانشگاه کاشانبا اشاره اینکه گامهای موثری در این دانشگاه برداشته شده است است گفت: توجه به رویکرد خرد جمعی یکی از مولفه های رشد این دانشگاه است که جزو سیاستهای نیز دولت نیز بوده و ما تلاش می کنیم در وزارتخانه این رویکرد را در سایر دانشگاه ها ترویج دهیم.

به گفته وی، امروز سلاح و تسلیحات نظامی جهت پیشرفت کشور موثر نیست بلکه باید بتوانیم از لحاظ پیشرفت علم و فناوری با اقتدار در دنیا حرف بزنیم که در این زمینه کشور عزیزمان ایران حرف جهت گفتن دارد.

رییس دانشگاه کاشان نیز در این جشنواره از قرار گرفتن این دانشگاه در بین 10 دانشگاه برتر کشور خبر داد و گفت: این رتبه بر اساس رتبه بندی صورت گرفته در سال تحصیلی 95 – 94 تعیین شده است است.

عباس زراعت افزود: دانشگاه های تهران، تربیت مدرس،شیراز،فردوسی مشهد، تبریز، شهید بهشتی، اصفهان، دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان، بوعلی سینا همدان و دانشگاه کاشان به ترتیب در جایگاه های اول تا دهم جدول قرارگرفته اند.

وی با بیان اینکه در گذشته دانشگاه ها در کشور قارچ گونه بود، افزود: هم اکنون دانشگاه ها از 1 تا 4 سطح بندی شده است اند و دانشگاه کاشان در سطح 2 قرار دارد.

گسستگی دانشگاه‌ها از مدارس دلواپس کننده است

وی یادآور شد: در حالی دانشگاه کاشان در سطح 2 واقع شده است است که بسیاری از دانشگاه های مرکز استان ها در سطح 3 قرار دارند.

بنیاد نخبگان سعیدی با سرمایه خیرین برادران علی و مرتضی سعیدی زیرنظارت عالیه ستاد توسعه دانشگاه کاشان به منظور شناسایی، هدایت، حمایت، کشف، جذب و پرورش استعدادهای نخبگان، پژوهشگران و کارآفرینان منطقه کاشان تاسیس شده است هست.
انتهای پیام/م

واژه های کلیدی: آموزش | کاشان | آموزشی | دانشگاه | اصفهان | جشنواره نوآوران بنیاد نخبگان سعیدی | در دانشگاه کاشان |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog